Ёввойи ҳайвонларни тутиш учун рухсатнома олишга ариза юбориш
1. Ариза берувчи рухсатнома олиш учун ДХМга ўзи келиб мурожаат қилади ёки давлат хизматини электрон тарзда олиш учун ЯИДХПда рўйхатдан ўтади.
2. Ариза берувчи сўровномани тўлдиради ва давлат хизматини кўрсатиш учун йиғимни тўлайди. ДХМ ёки ЯИДХП тўлдирилган сўровномани экология қўмитасига юборади.
3. Экология қўмитаси электрон тарзда ёввойи ҳайвонларни тутиш учун рухсатнома олишга тақдим этилган хужжатларни 15 иш кун мобайнида кўриб чиқади.
4. Экология қўмитаси томонидан ижобий ҳулоса берилганда, (Ўзбекистон Республикасининг 08.07.2020 йилдаги ЎРҚ-627-сонли қонунинг 1-иловасига асосан) ёввойи ҳайвонларни тутиш учун тўловлар бўйича ҳисоб тақдим этади.
5. Аризачи томонидан ҳисоб асосида тўлов амалга оширилгандан (тўлов тушгандан) сўнг Экология қўмитаси рухсатнома расмийлаштирилган куни уни ўзининг ЭРИ билан тасдиқлайди ва ДХМга (ўзи келган ҳолда мурожаат қилинганда) ёки аризачига (электрон тарзда мурожаат қилинганда) ЯИДХП орқали электрон тарзда юборади.
Ташкилот: Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси
Боғланиш: +998 (71) 207-07-70 (1026)
Хизматдан фойдаланувчилар: Жисмоний ва юридик шахслар
Хизматни кўрсатиш учун керак бўладиган ҳужжатлар: Талаб этилмайди
Хизматни кўрсатиш муддати: 15 иш куни мобайнида
Хизмат нархи:
Жисмоний шахслар учун БҲМнинг 0,1 нисбатан коэффициент миқдорида;
Бундан ташқари Ўзбекистон Республикасининг 08.07.2020 йилдаги ЎРҚ-627-сонли қонунинг 1-иловасига асосан ёввойи ҳайвонларни тутиш учун тўловларни амалга ошириш зарур.

• 3359 количество просмотров
2. Заявитель заполняет анкету и оплачивает сбор за оказание государственной услуги. ЦГУ или ЕПИГУ направляет заполненную заявку в экологический комитет.
3. Экологический комитет в течение 15 рабочих дней рассматривает документы, представленные для получения разрешения на добывание диких животных.
4. При достижении Комитетом по экологии положительного результата (в соответствии с приложением 1 к Закону РУз от 08.07.2020 № ЗРУ-627.) выставляет счет на оплату за добывание диких животных.
5. После того, как заявитель произведет оплату на основании счета (поступления платежа) Экологический комитет в день выдачи разрешения подтверждает его своей электронной цифровой подписью и  отправляет в ЦГУ (лично) или заявителю через ЕПИГУ (в электронном виде)
Контакты: +998 (71) 207-07-70 (1026)
Сроки оказания услуги: В течении 15 рабочего дня
В размере 0,1 коэффициента от БРВ для физических лиц;
Кроме этого, в соответствии с Приложением 1 к Закону РУз № ЗРУ-627 от 08.07.2020 г., необходимо производить платежи за отлов диких животных.