• 3466 marta o'qildi
“2024-yilgi futzal bo‘yicha Jahon chempionatiga tayyorgarlik ko‘rish va o‘tkazish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Prezident Qarori (PQ-195-son, 28.05.2024-y.) qabul qilindi
Qarorga ko‘ra, Andijon, Buxoro hamda Toshkent shaharlarida 2024-yil 14-sentabrь – 6-oktabrь kunlari bo‘lib o‘tadigan 2024-yilgi futzal bo‘yicha Jahon chempionatiga munosib tayyorgarlik ko‘rish, uni yuqori darajada tashkil etish va o‘tkazish maqsadida quyidagilar tasdiqlandi:
• 2024-yilgi futzal bo‘yicha Jahon chempionatiga tayyorgarlik ko‘rish va o‘tkazish bo‘yicha tashkiliy qo‘mita tarkibi;
• 2024-yilgi futzal bo‘yicha Jahon chempionatiga tayyorgarlik ko‘rish va o‘tkazish bo‘yicha chora-tadbirlar rejasi.
Shuningdek, 2024-yil iyunь va avgust oylarida Jahon chempionati bosh sovrini – Jahon kubogini ommaga tanishtirish uchun respublika bo‘ylab “Trophy experience” futzal turi marshruti ishlab chiqiladi va amalga oshiriladi.
Jahon chempionatida akkreditatsiyadan o‘tgan shaxslarni identifikatsiyalovchi va chiptalarni zamonaviy texnologiyalar (QR-kod) yordamida ro‘yxatga oluvchi va tekshiruvchi maxsus onlayn platforma ishlab chiqiladi.
2024-yil avgust – oktyabrь oylarida Jahon chempionatida akkreditatsiyadan o‘tgan shaxslar, shuningdek, Jahon chempionati o‘yinlariga chiptalari mavjud bo‘lgan xorijiy va mahalliy muxlislar uchun temir yo‘l chiptalariga 50 foiz miqdorida chegirmalar joriy qilinadi.
Jahon chempionatida akkreditatsiyadan o‘tgan shaxslar hamda o‘yin kunlari chiptalari mavjud bo‘lgan shaxslar uchun jamoat transport vositalaridan (avtobus, metro) bepul foydalanish imkoniyati yaratiladi.

• 2406 количество просмотров
Принято Постановление Президента “О мерах по подготовке и проведению Чемпионата мира по футзалу 2024 года” (ПП №195 от 28.05.2024 года)
Согласно Постановлению, в целях достойной подготовки, организации и проведения на высоком уровне Чемпионата мира, проводимого в период с 14 сентября по 6 октября 2024 года в городах Андижане, Бухаре и Ташкенте, утверждено следующее:
• состав Организационного комитета по подготовке и проведению Чемпионата мира по футзалу 2024 года;
• план мер по подготовке и проведению Чемпионата мира по футзалу 2024 года.
Также, в июне и августе 2024 года будет разработан и внедрен по республике маршрут тура футзала – «Trophy experience» для представления общественности главного приза Чемпионата мира – Кубка мира.
Будет разработана специальная онлайн-платформа по идентификации, а также регистрации и проверке с помощью современных технологий (QR-кода) билетов и лиц, прошедших аккредитацию на Чемпионате мира.
В августе – октябре 2024 года будут внедрены скидки на железнодорожные билеты в размере 50 процентов для лиц, прошедших аккредитацию на Чемпионат мира, а также зарубежных и отечественных болельщиков, имеющих билеты на игры Чемпионата мира.
Для лиц, прошедших аккредитацию на Чемпионат мира и имеющих билеты в дни игр, будет предоставлена возможность бесплатного пользования общественным транспортом (автобусами, метрополитеном).