• 1536 marta o'qildi
Adliya vazirligi O‘zbekiston Respublikasi Harbiy xavfsizlik va mudofaa universitetining Harbiy tibbiyot institutida o‘qishga oid idoraviy hujjatni davlat ro‘yxatidan o‘tkazdi (ro‘yxat raqami 3808, 08.04.2026-y.).
Mazkur hujjat bilan Institutda mutaxassislarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish, shuningdek Institutning magistratura va klinik ordinaturasida to‘lov-kontrakt asosida o‘qitishni tashkil etish tartibi belgilanmoqda.
☑️ Unga ko‘ra, tinglovchilarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish ishlab chiqarishdan ajralgan holda hamda ishlab chiqarishdan ajralmagan holda amalga oshiriladi.
Tinglovchilarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish o‘quv reja va o‘quv dasturlari asosida tashkil etiladi.
Kurslar Institut bilan kelishilgan holda buyurtmachi tomonidan tuziladigan taqsimot-rejalarga asosan tashkil etiladi.
Tinglovchilar qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslarida Institut bilan shartnomaga muvofiq to‘lov asosida o‘qitiladi.
▶️ Sinov imtihonlari oraliq va yakuniy nazorat turlaridan iborat bo‘lib, test shaklida o‘tkaziladi.
Tinglovchilarning o‘zlashtirishi 100 ballik tizim asosida baholanadi.
Institut tomonidan qayta tayyorlash va malaka oshirish kursini muvaffaqiyatli tamomlagan tinglovchiga sertifikat taqdim etiladi.

• 1535 количество просмотров
Министерство юстиции зарегистрировало в государственном реестре ведомственный документ, касающийся обучения в Военно-медицинском институте Университета военной безопасности и обороны Республики Узбекистан (регистрационный № 3808 от 08.04.2026).
Данным документом определяется порядок организации переподготовки специалистов и повышения их квалификации, а также обучения на платно-контрактной основе в магистратуре и клинической ординатуре Института.
☑️ Согласно ему, переподготовка слушателей и повышение их квалификации осуществляются как с отрывом от производства, так и без отрыва от производства.
Переподготовка и повышение квалификации слушателей организуются на основе учебных планов и учебных программ.
Курсы организуются на основании планов-распределений, составляемых заказчиком по согласованию с Институтом.
Слушатели обучаются на курсах переподготовки и повышения квалификации на платной основе в соответствии с договором, заключённым с Институтом.
▶️ Испытательные экзамены состоят из промежуточного и итогового контроля и проводятся в форме тестирования.
Успеваемость слушателей оценивается по 100-балльной системе.
Слушателю, успешно завершившему курс переподготовки или повышения квалификации, Институт выдаёт сертификат.