• 72954 марта ўқилди
Жисмоний ва юридик шахслар автотранспорт воситалари учун рўйхатдан ўтказиш давлат рақамини (“чиройли рақам”)” оширилган тўлов ставкалари бўйича аукционда махсус сайт орқали олишлари мумкин
• Бунинг учун жисмоний ва юридик шахслар Интернет орқали сайтда рўйхатдан ўтишлари лозим/
Талабгор рўйхатдан ўтишда:
• жисмоний шахс – ўз фамилияси, исми ва отасининг исмини, Ўзбекистон Республикаси фуқаролик паспорти серияси ва рақамини, СТИРини ва автомобиль транспорти рўйхатдан ўтказилиши назарда тутилган ҳудудни кўрсатади;
• юридик шахс – корхонанинг номини, СТИРини ва автомобиль транспорти рўйхатдан ўтказилиши назарда тутилган ҳудудни кўрсатади.
• Чиройли рақам”ларнинг бошланғич нархлари билан ушбу ҳавола орқали танишиш мумкин.
• Аукционда иштирок этишдан аввал “чиройли рақам” бошланғич нархининг 10% миқдорида олдиндан тўлов (депозит) ҳамда биржа савдолари ташкиллаштирилганлиги учун шартнома суммасининг 5% миқдорида тўлов тўланади.
• Кимошди савдосида нарх бўйича таклифлар сони чекланмаган.
Кимошди савдосидан исталган пайтда чиқиб кетиш мумкин, охирги энг юқори нархни таклиф қилган шахс бундан мустасно.
Аукционда энг юқори нарх таклиф этган шахс ғолиб ҳисобланади. Агар аукционда фақат бир нафар шахс иштирок этган бўлса, у ҳолда бошланғич нархдан юқори бўлган нарх таклиф этилса, у ғолиб ҳисобланади.

Физические и юридические лица могут приобрести государственный регистрационный номерной знак для автотранспортных средств с повышенной ставкой платежа (золотые номера) через аукцион на специальном сайте.
При регистрации претендент:
• физическое лицо - указывает свою фамилию, имя и отчество, серию и номер паспорта гражданина Республики Узбекистан, ИНН и предполагаемый регион регистрации автотранспортного средства;
• юридическое лицо - указывает наименование организации, ИНН и предполагаемый регион регистрации автотранспортного средства.
Со стартовой ценой «золотых (красивых)» номеров можно ознакомиться по ссылке.
Перед участием в аукционе «золотых номеров» претенденты размещают задаток в размере 10 процентов от стартовой цены и оплату в размере 5 процентов от суммы сделки за услуги биржи.
Количество ценовых предложений неограниченно.
Снятие заявки может осуществляться претендентом в любой момент, кроме момента, когда его предложение является наибольшей.
В аукционе побеждает тот, кто предложил наибольшую цену. При этом в случае подачи единственного ценового предложения, победителем признается претендент, предложивший цену, не меньше стартовой цены.