• 15341 марта ўқилди
Ётоқхона билан қамраб олинмаган ва ўзига ёки ота-онаси (қонуний вакиллари)га тегишли бўлмаган уйда ижара ҳуқуқи асосида яшайдиган давлат ОТМлари талабаларининг ойлик ижара тўлови бир қисмини қоплаб бериш белгиланган.
Бунда талабгорларга ойлик ижара тўловининг бир қисми ижара шартномасининг суммасидан қатъий назар, қуйидаги миқдорда тўланади.
• Тошкент шаҳрида — БҲМнинг бир баравари;
• қолган ҳудудларда — БҲМнинг ярим баравари.
Битта турар жойда 2 ва ундан ортиқ талаба ижара ҳуқуқи асосида яшаган ҳолатларда, уларнинг барчаси ижара шартномасида қайд этилган бўлишлари шарт.
Ариза бериш учун талаба белгиланган шаклдаги анкета-аризани икки нусхада тўлдириб, ижара шартномаси нусхаси билан ўзи таълим олаётган факультетнинг ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари ёки ОТМининг талабаларни турар жой билан таъминлаш ишларини мувофиқлаштирувчи бўлимига топшириши лозим.

• 14581 количество просмотров
Возмещение части ежемесячной арендной платы студентам государственных вузов, не обеспеченных местом в общежитиях, проживающим на правах аренды в доме, не принадлежащем ни им, ни их родителям (законным представителям).
При этом, претенденту (студенту, получившему положительное заключение комиссии о возмещении части арендной платы) выплачивается часть ежемесячной арендной платы в следующих размерах:
• в Ташкенте — 1 БРВ;
• в остальных регионах— 0,5 БРВ.
Если на правах аренды в одном доме (квартире) проживают два и более студентов — все они должны быть указаны в договоре аренды.
Для подачи заявления студент должен сдать заместителю декана по работе с молодежью своего факультета либо в отдел по координации работы по обеспечению жильем студентов вуза заполненную в двух экземплярах анкету-заявление установленной формы и копию договора аренды.