“Хориждаги бўш иш ўринларини хусусий бандлик агентликлари ўртасида тақсимлаш тартиби тўғрисида”ги низом Адлия вазирлигида давлат рўйхатидан ўтказилди (рўйхат рақами: 3772-сон, 09.02.2026 й.).
Ушбу Низом Миграция агентлиги томонидан хорижий иш берувчилар ва рекрутинг ташкилотларидан жалб қилинган бўш иш ўринларини хусусий бандлик агентликлари ўртасида очиқ танлов йўли билан тақсимлаш тартибини белгилайди.
Агентлик хорижий иш берувчилар ва рекрутинг ташкилотларидан жалб қилинган бўш иш ўринлари тўғрисидаги маълумотларни электрон платформада эълон қилади.
Бу ҳақида хусусий бандлик агентликларининг электрон платформадаги шахсий кабинетларига автоматик равишда хабарнома юборилади.
⛔️ Квоталар тўғрисидаги эълон муддати 5 иш кунидан кам бўлмаслиги керак.
Хусусий бандлик агентликлари квоталар тўғрисидаги эълон жойлаштирилган кундан бошлаб ундаги белгиланган муддат тугагунга қадар ариза юборишлари мумкин.

• 1568 количество просмотров
Данный Порядок устанавливает процедуру распределения вакансий, привлечённых Агентством по миграции от иностранных работодателей и рекрутинговых организаций, между частными агентствами занятости на основе открытого конкурса.
Агентство размещает информацию о привлечённых от иностранных работодателей и рекрутинговых организаций вакансиях на электронной платформе.
Об этом автоматически направляется уведомление в личные кабинеты частных агентств занятости на электронной платформе.
⛔️ Срок размещения объявления о квотах не может быть менее 5 рабочих дней.
Частные агентства занятости вправе подать заявку с момента размещения объявления о квотах до истечения указанного в нём срока.